24 czerwca w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Górniczej odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

W dniach 26-27 maja uczestniczyliśmy w projekcie „Poznaj Polskę". Notatka z udziału w wycieczce.

W Warszawie w ten weekend odbył się 16 Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego - (Warszawa, 28-29 maja 2022r.) W sobotnim turnieju startował Staś Sypion uczeń I klasy ALO zawodnik UKS GROT. Strzelaniom towarzyszył bardzo silny wiatr, czasem deszcz i niska temperatura odczuwalna, która nie przystoi do końcówki maja. Jednak w tak trudnych warunkach Staś zdobył II miejsce Dodatkowo wygrał zadanie specjalne Łuk Sportu polegające na strzeleniu dokładnie 58 pkt z 60 m do tarczy :)

mein poznajpolske polskilad

26 maja 2022roku rozpoczęliśmy projekt realizowany przez AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w DĄBROWIE GÓRNICZEJ w roku szkolnym 2021/2022 w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.  

Ogólnopolska Naukowa Konferencja Interdyscyplinarna "Współczesne Zastosowania Informatyki", zorganizowana przez Instytut Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, odbyła się w 16 maja 2022 roku.