26 stycznia 2024r.Maturzyści Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej po raz pierwszy w historii tej szkoły zatańczyli poloneza na balu studniówkowym.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej włączyło się w akcję 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem:

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

 Euroweek po raz pierwszy!!!

Warsztaty językowe przyciągnęły uczniów z ALO.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to radosne spotkania, składanie sobie życzeń i śpiewanie kolęd. Taka właśnie atmosfera panowała w naszej szkole 21 grudnia. To był niezwykły dzień. Najpierw w sali gimnastycznej obejrzeliśmy film o tematyce świątecznej, ukazujący polskie zwyczaje bożonarodzeniowe. Następnie odbył się wzruszający występ naszych kolegów i koleżanek, którzy pięknie wyjaśnili, że w czasie Świąt najważniejsze jest, aby nikt nie był sam. Uroczystość uświetniła nasza Pani Dyrektor Elżbieta Godyń, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku.
Po jasełkach odbywały się klasowe spotkania wigilijne, konkursy i wspólne kolędowanie. Ten baśniowy czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

Życzymy zdrowych, rodzinnych i błogosławionych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca optymizmem i nadzieją
na nadchodzący Nowy Rok 2024!

Zgodnie z tradycją 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj.