Wakacje szybko minęły i uczniowie, nauczyciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej rozpoczęli kolejny rok szkolny.

 Pani Dyrektor Elżbieta Godyń, w imieniu własnym i Pana Romana Szopy - Założyciela ALO DG, skierowała do Całej społeczności szkolnej następujące słowa:

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy szkoły. Rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024. Po okresie wakacyjnym nadszedł czas na naukę, ale także na rozwijanie swoich zainteresowań, przyjaźni, odnoszenia sukcesów i pokonywania trudnośći.

Drodzy uczniowie klas I. Bardzo dziękuję za wybór naszej szkoły Mam nadzieję, że Wasze oczekiwania zostaną tutaj spełnione, a czas spędzony w murach ALO uznacie za najlepszy w Waszym życiu.

Uczniom klas II, III i IV życzę samych dobrych dni w naszej szkole, poczucia spełnienia i zadowolenia, a także owocnej pracy w zdobywaniu nowej wiedzy.

Drodzy Rodzice, życzę Wam spokoju i cierpliwości oraz wielu powodów do zadowolenia. Liczę na owocną współpracę  i wsparcie. To od nas, wspólnie: nauczycieli  i rodziców – zależy w głównej mierze bezpieczeństwo naszej młodzieży.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

Jak powiedział PHIL BOSMANS „ Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, dobre słowo”

 Życzę Wam takiego bogactwa jak najwięcej