Mamy wielką przyjemność ogłosić, że jeden z naszych wyjątkowych uczniów, Krzysztof Sroczyński z klasy 4a w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Górniczej,

został uhonorowany Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia tego wyróżnienia miała miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie.

Stypendium to jest wyrazem uznania dla Krzysztofa nie tylko za wybitne osiągnięcia, ale także za jego zaangażowanie w inicjatywy społeczne. Krzysztof to osoba, która nie tylko osiągnęła znakomite wyniki w nauce, ale także wniosła wyjątkowy wkład w naszą społeczność szkolną.

Podczas tej uroczystości, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w prezentacji czterech poruszających filmów, które stanowią owoc współpracy uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich. Te filmy skupiały się na historiach rodzin, które odważnie ukrywały Żydów, narażając własne życie. Opowiadały one również o tragicznych losach tych rodzin, które były zabierane do obozów koncentracyjnych za swoje heroiczne czyny. Jednym z tych filmów zawiera wzruszający wywiad z Żydówką, która uniknęła śmierci podczas likwidacji 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce, uzyskując promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w danej szkole, bądź wykazują się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć Krzysztofa i mamy nadzieję, że jego sukcesy stanowią inspirację dla innych uczniów. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi Krzysztofowi Sroczyńskiemu i życzymy mu dalszych sukcesów w nauce i życiu!